

Do czego służy wyłącznik nadprądowy?
Wyłączniki nadprądowe to jedne z najważniejszych elementów jakiejkolwiek instalacji elektrycznej. Mają podobne zadanie do bezpieczników. Ich celem jest skuteczna ochrona przed różnymi awariami powstałymi na skutek zwarć w obwodach odbiorczych. Dzięki wybraniu odpowiedniego wyłącznika, ochronisz podłączone urządzenia elektryczne przed przeciążeniami.
Jaki wyłącznik nadprądowy wybrać?
Aby wiedzieć czego się szuka, najpierw należałoby uwzględnić prąd znamionowy już zainstalowanych, bądź potencjalnych odbiorników przyłączonych do danego obwodu oraz nośność przewodów zasilających. Po uwzględnieniu tych rzeczy, na naszej stronie mogą Państwo wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. W swojej ofercie mamy szeroką gamę wyłączników nadprądowych marek, które są liderami w swojej dziedzinie, takich jak Legrand, Hager, Schneider oraz wiele innych!
Jako doświadczona hurtownia elektrotechniczna staramy się zapewnić to co najlepsze dla naszych klientów. Zależy nam nie tylko na pozyskiwaniu nowych nabywców, ale również na ich zatrzymywaniu. Z tego względu oferujemy produkty, na których się nie zawiodą. Wszystkie oferowane przez nas przedmioty zostały sprawdzone w boju. Po prostu wiemy, że nie dadzą plamy.
Najczęściej zadawane pytania
Gdzie umieścić wyłącznik nadprądowy?
Tego typu urządzenia, które zabezpieczają przed przeciążeniami powinny znajdować się w miejscu, gdzie znajduje się zmiana rodzaju, przekroju, sposobu w jaki są ułożone przewody lub po prostu budowy instalacji pod warunkiem, że zmiany te pociągają za sobą zmniejszenie obciążalności prądowej przewodów.
Jak dobrać zabezpieczenia nadprądowe?
Dobieranie owych zabezpieczeń jest zależne od typu odbiornika. Przede wszystkim należy dokonać łatwych, ale jakże ważnych obliczeń, które pozwolą na prawidłowy dobór takich parametrów jak:
- Wytrzymałość zwarciowa aparatu zabezpieczającego i ilość jego biegunów
- Dobór charakterystyki wyzwalania
- Wartość prądu znamionowego
Jakie zabezpieczenia w instalacjach elektrycznych są stosowane najczęściej?
Najczęstszym sposobem zabezpieczania instalacji elektrycznych w mieszkaniach są właśnie wyłączniki nadprądowe (MCB) montowane na szynie montażowej TS35. Takie rozwiązanie skutecznie chroni przewody i kable przed przeciążeniami oraz zwarciami.
Jak zwiększyć funkcjonalność zabezpieczeń nadprądowych?
Warto pamiętać o możliwości zwiększenia funkcjonalności zabezpieczeń nadprądowych stosując różnego rodzaju wyzwalacze, styki pomocnicze czy napędy zdalne. Czasem może być wymagane zapewnienie selektywności zabezpieczeń. Jeśli zdecydujesz się na montaż wielu wyłączników nadprądowych w rozdzielnicy obok siebie, pomocne okażą się dedykowane elementy łączeniowe takie jak szyny grzebieniowe lub kołkowe.